خرید فایل:بررسی وضعیت شبكه آب و فاضلاب شهرستان محمودآباد از توابع استان مازندران

بررسی وضعیت شبكه آب و فاضلاب شهرستان محمودآباد از توابع استان مازندران|40150507|horoscope|شبكه آب و فاضلاب,شهر محمودآباد,آب شهری
نمونه ای دیگر از بهترین فایل ها با عنوان بررسی وضعیت شبكه آب و فاضلاب شهرستان محمودآباد از توابع استان مازندران آماده دریافت می باشد.

ادامه

از زمانی نه چندان دور هر سال با فرارسیدن فصل گرما، معضل كم آبی شهرهای كشور و نگرانی از پیامدهای اجتماعی آن، دغدغه ی خاطر متولیان و مسؤلان شهری كشور است. هر سال كه می گذرد بر تعداد شهرهای كم آب كشور افزوده می شود، گستره ی بی آبی و كم آبی از شهرهای كوچك عبور می كند و شهرهای بزرگ و حتی پایتخت كشور را فرا می گیرد. این در حالی است كه در دهه اخیر و در سال های پس از جنگ تحمیلی، به ویژه در دهه ی گذشته بخش قابل توجهی از سرمایه گذاری های ملی در بخش آب هزینه شده است و علاوه بر مهار آب ها و توسعه ی تأسیسات گوناگون آبی، با نهادینه ساختن بخش آب و فاضلاب شهری، زمینه ی توسعه ی پایدار در این بخش فراهم شده و دستاوردهایی فراتر از هدف های پیش بینی شده در دو برنامه ی اول و دوم توسعه به دست آمده است. اما به رغم این تلاش ها، باز هم دامنه ی معضل كم آبی در شهرهای كشور سال به سال فزونی می یابد.

نباید از یاد برد كه كم آبی، به عنوان تفاضل مثبت تقاضا و تولید، یك معلول است كه همچون سایر مجهولات، برای فایق آمدن بر آن باید در ابتدا علت را جست و جو كرد. چه در صورتی كه علت ها به درستی تببین و شفاف شود، دستیابی به راه حل ها چندان دشوار نخواهد بود. بروز معضل كم آبی در شهرهای كشور در دو بخش فقدان ساختار مدیریت هماهنگ شهری مناسب و محوریت مدیریت آب بر توسعه ی سازه یی و غفلت از مدیریت تقاضا (مصرف) قابل بررسی و تحلیل است.

شركت های آب و فاضلاب كه عهده دار تهیه و توزیع آب شهرهای كشور هستند، همچون سایر نهادهای شهری، واحدهای خدماتی محسوب می شوند كه عملكرد آنها در مجموعه ی خدمت دهی های شهری معنا می یابد. واقعیت این است كه هر چند خشكسالی سال های اخیر، رخداد تنش های آبی را در بخش های شهری و كشاورزی تشدید كرده است، اما موضوع خشكسالی و كم آبی در پهنه ی وسیعی از این سرزمین، نه مسئله ی دیروز و امروز كه پیشینه یی طولانی دارد و با تاریخ این سرزمین عجین است. مشاهده ی بناهای آبی باستانی در گوشه و كنار و تأثیر شگرف آب در آداب و رسوم و فرهنگ مردمان ما، گواه آن است كه آب و تأمین آن یكی از دغدغه های مهم فكری گذشتگان ما بوده است. و هر چند كه پیشینیان توانستند با افزایش دانش فنی خود در مهار و استحصال آب ها (مدیریت تأمین)، مصرف این كالای حیاتی را با توانایی های خود و امكانات طبیعی بهینه به سامان درآورند (مدیریت تقاضا)، اما امروزیان به دلایل گوناگون و به رغم برخورداری از فناوری های نوین، به دلایلی از انجام این مهم درمانده‌اند كه دلایل نیازمند بررسی است.

مدیریت آب شهری به عنوان یكی از ارائه كنندگان خدمات زیربنایی، تنها زمانی قرین موفقیت خواهد بود كه برنامه ها و عملكرد آن در قالب مدیریت شهری و هماهنگ با فعالیت سایر نهادهای خدماتی به انجام رسد. فقدان برنامه ریزی و مدیریت شهری مناسب و كارآمد كه توسعه ی بی رویه ی شهرها، مهاجرت از روستاها و شهرهای كوچك به شهرهای بزرگ و ظهور كلان شهرها تنها نمونه هایی از آن است، همراه با انبوهی جمعیت و عدم تناسب امكانات موجود شهری برای پاسخگویی به نیازمندی های آن سبب شده است تا نهادها خدماتی، هر یك بدون توجه به هدف های مجموعه ی مدیریت واحدهای شهری، گاه در تقابل با یكدیگر عمل كنند. پیامد عدم جامع نگری در برنامه های شهری و توسعه ی بی رویه و برنامه ریزی نشده ی شهرهای كشور، بدون در نظر داشتن شیوه ی تأمین و ارایه ی خدمات آن بوده است تا دشواری های زندگی شهری روز به روز ابعاد وسیع تری یابد. دشواری هایی همچون ترافیك، خدمت دهی‌های درمانی و آموزشی، آلودگی هوا و به تازگی كم آبی، همگی از فقدان برنامه و مدیریت شهری كارآمد حكایت دارد و درست به همین دلیل است كه در بخش آب شهری، به رغم دستاوردهای سترگ در توسعه ی تأسیسات و نهادینه ساختن خدمت دهی ها، معضل كم آبی همچنان رخ می نماید.

خشكسالی سال های اخیر كشور نشان داد كه موفقیت در مدیریت آب تنها با تكیه بر توسعه ی سازه یی ممكن نیست و علاوه بر مدیریت تأمین كه هدف آن پاسخگویی به تقاضای آب از طریق توسعه ی منابع و تأسیسات است، رویكردهای مدیریت تقاضا (مدیریت) نیز با هدف ایجاد توازن میان ظرفیت تأسیسات و منابع با میزان تقاضا مبنی بر بهره وری بهتر از تأسیسات و افزایش كارآمدی مصرف باید مورد توجه قرار گیرند. نباید تصور شود كه مدیریت تقاضا، تنها بر جنبه های تبلیغاتی و جلب توجه همگانی متمركز است. مدیریت تقاضا نیز همچون سایر مدیریت ها، از زیر مجموعه های متعددی همچون فنی و مهندسی، اقتصادی و سرانجام فرهنگی بهره می برد كه تنها در بخش فنی و مهندسی آن، استفاده بهتر از آب در تأسیسات با تذكید بر بازچرخانی و كاهش هدرروی آن، كنترل فشار در شبكه ی توزیع و استفاده از لوازم و تجهیزات صرفه جویی آب، و فعالیت های فرهنگی تنهایی یكی از رویكردهای مدیریت تقاضا را تشكیل می‌دهد و بخش قابل توجهی از برنامه های آن به درون سازمان و ارتقای كارآمدی آن باز می گردد.

جان كلام آن كه موفقیت در مدیریت آب شهری تنها در قالب مجموعه ی سازگار مدیریت شهری و هماهنگ با سایر نهادهای خدماتی ممكن خواهد بود و در مجموعه ی وزارت نیرو نیز علاوه بر مدیریت تأمین، پی ریزی نهادهای مدیریت تقاضا با زیرساختی مطمئن و كارآمد و هدف هایی تعریف شده برای ایجاد توازن میان تولید و مصرف ضروری است و در مدیریت تقاضا روی سخن قبل از آن كه با جامعه و مردم باشد، متوجه سازمان و مسؤلان آن خواهد بود.

مقدمه

شهر محمودآباد از شهرهای ساحلی استان مازندران و در5215 طول شرقی و3636 عرض شمالی و 80 كیلومتری مركز استان مازندران واقع شده است.

جمعیت این شهر در سال72 برابر16647 نفر و در سال75 برابر 19252 نفر می باشد عمده فعالیت مردم منطقه كشاورزی و صیادی بوده و همچنین در بخش توریسم هم فعالیت دارند. این شهر از شهرهای توریستی مازندران كه هر ساله در فصل تابستان پذیرای هزاران مسافری است كه خواهان استفاده از آب دریای خزر می باشند، و این امر نیازمند محیطی بهداشتی می باشد معهذا عدم رعایت نكات بهداشتی مانند تخلیه زباله در معابر عمومی و تخلیه فاضلاب در انهار نمای زشتی به این شهر داده كه جای دارد از طرف مسئولین مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

در شرایط فعلی جمعیت شهر بالغ 25430 نفر (سال85) می باشد.

·مشكلات دفع فاضلاب و آب های سطحی شهر محمودآباد

همانطوری كه قبلاً ذكر شده است محمودآباد در قسمت ساحلی مازندران قرار دارد و به علت بالا بودن سطح آب های زیرزمینی، امكان استفاده از چاه های جذبی وجود نداشته و همچنین عدم وجود شیب كافی و مسطح بودن شهر، موجب بروز مشكلات عدیده ای در دفع فاضلاب و آب های سطح گردیده است.

جهت جمع آوری آب های سطحی در سطح شهر از كانال های سرپوشیده و كانیوهایی با ابعاد مختلف استفاده شده كه بسیاری از آنها بدون رعایت مسائل فنی اجرا شده است، كانال فوق نهایتاً وارد شبكه اصلی شده و به رودخانه می ریزد.

متأسفانه مشكل دفع فاضلاب خانگی باعث شده كه اكثر مردم جهت تخلیه فاضلاب از این كانال ها استفاده نمایند كه ضمن آلودگی محیط زیست و از بین بردن آبزیان، منظره بسیار زشتی به محیط شهر داده است.

با توجه به بررسی های به عمل آورده در سطح شهر مشاهده شده است نهرهای موجود پر از آشغال و تخلیه گاه فاضلاب خانگی می باشد و همچنین عدم شیب مناسب در كف بستر نهرها و رودخانه ایجاد ماند نموده كه این موضوع باعث سیاه شدن رنگ آب كه نشان دهنده ی (بی هوازی) شدن نهر و ایجاد بوهای زننده و رشد و تكثیر حشرات موذی می گردد.

از آنجایی كه دسترسی كودكان به نهرها آسان و گاهاً در حاشیه آن به بازی می پردازند، شیوع انواع بیماری های واگیر محتمل می باشد. لازم به ذكر است كه نهرهای داخل شهر به رودخانه ای به نام « شهر رود» تخلیه می گردند و رودخانه فوق نیز پس از طی مسافت چند صد متر به دریا می ریزد و از آنجائی كه در كنار دریا مردم منطقه و مسافرین هم مشغول شنا كردن می باشند، منجر به تماس مستقیم آنها با فاضلاب خانگی می گردد كه این امر می تواند شیوع گسترده بیماری های واگیر و منطقه به وسیله آب را در پی داشته باشد.

·پیشنهادات

با توجه به مشكلات موجود و عدم دفع بهداشتی فاضلاب، طراحی و اجرای شبكه جمع آوری فاضلاب و تصفیه خانه برای شهر ضرورت خاصی دارد و چنان چه این امر صورت نگیرد می تواند مشكلات شدید بهداشتی و زیست محیطی را در منطقه ایجاد نماید.

ضمن بازدید از منطقه مشخص شد كه تعدادی از لوله های جمع آوری آب های سطحی به نهرهای داخل شهر تخلیه می گردد، ولی عمق لوله در محل تخلیه به رودخانه بدون در نظر گرفتن ارتفاع آب رودخانه بوده است. لذا در موقعی كه آب رودخانه بالا می آید خصوصاً در مواقع بارندگی، آب های سطحی منتقله به وسیله لوله قادر به تخلیه در رودخانه نبوده و در جهت عكس در لوله ها به جریان درمی آید، لذا با توجه به اجرای غیر اصولی شبكه آب های سطحی نیاز به طراحی شبكه ای فنی و محاسبه شده می باشد تا بتوان به نحو مطلوب آب های سطحی منطقه را جمع آوری و دفع نمود.

در كوتاه مدت نیز شهرداری می باید از تخلیه فاضلاب خانگی در كانیوها و لوله های اصلی جمع آوری آب های سطحی و نهرهای موجود جلوگیری نماید، همچنین شهرداری می تواند نسبت به لایروبی و جمع آوری آشغال و مواد جامد از نهرهای سطح شهر اقدام نماید كه این امر علاوه بر تسهیل در جریان نهرها و جلوگیری از باعث زیبایی منظره شهر می گردد.

·نتیجه گیری

اجرای شبكه جمع آوری و تصفیه و دفع فاضلاب و شبكه جمع آوری آب های سطحی در شهر محمودآباد ضمن بالا بردن سطح بهداشت عمومی و جلوگیری از آلودگی محیط زیست منجر به كاهش هزینه های درمانی شده و از نظر اقتصادی نیز مهم می باشد.

با بالا بردن سطح بهداشت و زیباتر شدن شهر در اثر رعایت بهداشت، توریست بیشتری جذب شهر شده و ضمن افزایش تعداد مسافران، اقتصاد شهر نیز پیشرفت قابل ملاحظه‌ای خواهد نمود و بازار كار بیشتری برای اهالی منطقه ایجاد می گردد.

به طور كلی تأمین آب شرب شهر محمودآباد از چهار حلقه چاه می باشد و ظرفیت مخازن این شهر در مجموع7300 متر مكعب می باشد.

ناگفته نماند كه آب ورودی به مخزن از قبل با سیستم كلرفیاتور گازی كلرینه می شود. و سیستم كلرزنی گازی در بالا دست یعنی در محل چاه شماره3 لاصفا قرار دارد. مجموع آبدهی كل چاه ها146 لیتر در ثانیه می باشد.

مقدمه

افزایش بی رویه جمعیت در جهان حاضر مشكل اساسی برای محیط زیست ایجاد نموده و تأمین مواد غذایی و آب سالم بهداشتی از عمده ترین مسائلی است كه نیاز به برنامه دقیق و به كارگیری از تكنولوژی پیشرفته در حل آن دارد. در بررسی آب سالم و بهداشتی شهر و تأمین آن قدم اول شناخت وضعیت موجود و بررسی امكانات برای حداقل5 سال آینده می باشد. در این راستا اساسی ترین كار شناخت منابع تأمین كننده آب و امكان یا عدم امكان در بهره برداری آن می باشد. پس از آن مسائلی مربوط به چگونگی انتقال و دسترسی عموم به آب سالم و بهداشتی پرداخته و دقیقاً مقدار مصرف مورد نیاز شهر و شخص و پس از آن تعیین هزینه نمایند. در وضعیت كنونی جهت حل مشكل كم آبی بررسی امكانات موجود و چگونگی بالا بردن راندمان دستگاه های منابع تأمین كننده آب از یك طرف و بررسی شبكه شهری و مقدار نشت از طریق لوله ها و شبكه های قدیمی پوسیده و شكسته شده از طرف دیگر جهت تعیین میزان هزینه برای اصلاح آن از اهداف اساسی به شمار می آید. در این خصوص برای شهر محمودآباد كلیه موارد اشاره شده فوق بررسی شده و نتایج به صورت پیشنهاد در پایان گزارش آورده شده است. امید داریم كه این گزارش گاهی هر چند كوچك در حل مسائل و مشكلات این شهر برداشته و انشاءالله با بررسی سایر كارشناسان در این خصوص مشكل كم آبی در استان حل گردد.

1- ویژگی های جغرافیایی شهر

شهرستان محمودآباد با جمعیت بالغ بر16375 نفر از جمله شهرهای ساحلی استان مازندران بوده كه دارای آب و هوایی خیلی مرطوب می باشد. این شهر در ارتفاع22 متری از سطح دریای آزاد قرار داشته و میزان بارندگی و تبخیر سالیانه آن به ترتیب برابر1000و900 میلیمتر با دمای15 درجه سانتی گراد می باشد.

شهرستان محمودآباد به دلیل واقع شدن در مناطق ساحلی در فصول گرم پذیرای مهمان‌های زیادی از شهرهای مختلف كشور می باشد. لذا مصرف آب نیز در تابستان به حداكثر مقدار می رسد.

2- زمین شناسی هیدروژنولوژی

تنها رودخانه ای كه از داخل شهر محمودآباد عبور می كند كه از انشعابات رودخانه هرازبوده و در مسیر خود پساب های آب كشاورزی و شهری به آن اضافه می گردد. این رودخانه در انتهای مسیر خود به دریای خزر می ریزد سطح آب های زیرزمینی این شهر به طور متوسط در5 متری قرار داشته و جهت شیب هیدرولیكی آن نیز از جنوب به سمت شمال می باشد. بارندگی زیاد و وجود پتانسیل آبی قوی در قسمت ساحلی این شهر حتی در زیر دریای خزر چشمه هایی با آب شیرین ایجاد شده كه در میزان شهری آب در این قسمت از دریا تأثیر گذاشته است.

در بررسی زمین شناسی این شهر بیشتر به اواخر دوران چهارم كه در تشكیل سفره های زیرزمینی از اهمیت خاصی قرار دارد پرداخته می شود. رسوبات این مناطق اكثراً از سطح زمین تا اعماق شامل رس- ماسه و سیلت از نوع دریایی می باشد كه بر اثر پسروی و پیشروی سطح آب دریای خزر طی زمان ها گذشته حاصل شده است.

به علت باقی ماندن آب دریا هنگام پسروی باتلاق ها و مناطق كولایی ایجاد شده كه امروزه با حفر چاه ها در این مناطق آبی با كیفیت بد همراه با مواد آلی برداشت می‌گردد. این مناطق اكثراً موضعی بوده و تا قسمت میانی دشت (گالش پل) شروع رسوبات آبرفتی مخروط افكنه هراز ادامه دارد.

3- آب شهری

الف- منابع تأمین آب:

منابع تأمین كننده آب شهر در حال حاضر توسط بهره برداری از سه حلقه چاه واقع در مسیر جاده محمودآباد به آمل مطابق كروكی و نقشه های ضمیمه گزارش تأمین می‌گردد. بررسی دبی آزاد چاه ها نشان می دهد كه هر چه فاصله از مناطق ساحلی و مخزن دورتر شویم مقدار آبدهی چاه ها بیشتر می گردد این مورد به دلیل قرارگیری چاه ها در محدوده مخروط افكنه می باشد. در این قسمت با داشتن اطلاعات اولیه مشخصات چاه‌ها (ضمیمه گزارش) كمیت و كیفیت چاه ها و پمپ ها بررسی شده و نتیجه در پایان آن جهت اخذ تصمیمات بعدی آورده شده است.

چاه شماره 1: استفاده نمی شود. درwT 8/55=Q

چاه شماره2 n.8= I

از چاه شماره 2 تا 1 با دبی145 لیتر در ثانیه v.38=V

Hp.56= p

از چاه شماره1 تا مخزن 145 لیتر در ثانیه

افت در پمپ Hlx=0/6 افت خط Hlx=2/38m

Hlv=1/58 Hln=51m

Hlt=2/1 Hlt=5/52

Hlt=58/9

ارتفاع مانومتریك86=20-1/2+9/58+45=H

چاه شماره 3

الف- زمانی كه چاه شماره2 نیز درwT90Q=

در حال پمپاژ باشد. HP56= PHP v380=V n80=I

افت در پمپHlx=2/88m افت در خطHlx=4/27mتا چاه شماره 2، 2 تا مخزن

Hly=2/4(k=10/15) Hlx=53/38

Hlt=7m Hly=5/52

Hlt=63/17

M77=(20-)+17/63+7+27=H

ب- زمانی كه چاه شماره 2 از مدار خارج باشد.

مقدار افت خط از چاه شماره 2 تا مخزن 23 متر می باشد و M5= Hly

M42=(20-)+28+7+27=H

لازم به توضیح است: مقدار دبی اندازه گیری شده از طریق جهت در مخزن زمینی محمودآباد زمانی كه دو چاه در حال پمپاژ باشند برابر حدود 70 لیتردر ثانیه می باشد.

ارتفاع زیاد منبع، هوای سرد، نبود اپراتور ماهر جهت نصب سوند الكتریكی ناچاراً كلیه كارها توسط كارشناس صورت گرفته است و آماده برای اندازه گیری گردید در ساعت12 نیمه شب پمپ ها خاموش شده و شهر مستقیماً از منبع هوایی تغذیه گردید اندازه گیری در هر 15 دقیقه تا ساعت 5 صبح مورخه30/6/71 ادامه داشته است رقم مربوطه به صورت جدول درآمده و با داشتن مساحت مخزن و تغییرات سطح آب، حجم كلی اب مصرفی در هر 15 دقیقه محاسبه گردید. نتیجتاً كمترین مصرف از ساعت 3 لغایت 30/3 دقیقه حدود68/9 مترمكعب (در هر15 دقیقه) محاسبه گردیده است.

5- محاسبات:

الف- تفسیر نمودار ستونی: تغییرات مصرف تا ساعت 3 نیمه شب مربوط به مصرف شهر و پر كردن منبع هوایی یكی از روستاهای تابعه شهر با لوله 2 اینچ می باشد. با توجه به وضعیت شغلی مردم این شهر كه اكثراً كسبه و كارگر می باشند مقدار مصرف آب از ساعت5/3 به بعد مربوط به استفاده آب توسط این قشر می باشد.

ب- كل مصرف آب در شهر در سال68 برابر 960545 و در سال69،1144164 می باشد كه از طریق كنتور شمارش شده است. (خانگی)

برای سال70 حدود1327783 متر مكعب در سال برآورد می گردد كه حدود43 لیتر در ثانیه به طور متوسط مصرف می گردد.

از طریق آمار جمعیتی بر طبق مقدارمصرف برای هر نفر230 لیتر در روز (جاماب) مقدار مصرف سالانه برابر خواهد بود.WT/S 5/43= روز/ WT/S376650=230*16375

بنابراین مقدار مصرف كه برای محاسبه در نظر گرفته خواهد شد برابر 42 لیتر در ثانیه خواهد بود.

كمترین مصرف از طریق نمودار ستونی برابر68/9 متر مكعب در زمان15 دقیقه می باشد بر اساس واحد لیتر در ثانیه برابر7/10 لیتر در ثانیه می باشد با توجه به اینكه در این ساعت از شب مقدار مصرف بسیار كم بوده و حتی طبق بررسی حاصله كلیه كارخانجات از آب استفاده ننموده اند. لذا وجود یك درمانگاه در شهر و احتمال مصرف آب توسط بعضی از ساكنین مقدار7/0 لیتر در ثانیه برای این مصارف تخصیص داده می شود.

بنابراین مقدار نشت آب از طریق لوله های شكسته شده و قدیمی برابر10 لیتر در ثانیه محاسبه و در نظر گرفته می شود.

جزییات بیشتر


 • نقشه ی همدمای استانها, شیپ فایل همدمای استانها, نقشه ی خطوط همدمای استانها, شیپ فایل خطوط همدمای استانها, دانلود نقشه ی همدما, نقشه ی همدمای استان کهگیلویه و بویراحمد, نقشه ی خطوط همدمای استان کهگیلویه و بویراحمد, شیپ فایل خطوط همدمای استان که
 • خرید فایل* نقشه ی خطوط همدمای استان کهگیلویه و بویراحمد *
 • نقشه ی همدمای استان کهگیلویه و بویراحمد. این فایل در محیط نرم افزار GIS قابل نمایش و قابل ویرایش می باشد.

 • نقشه محدوده سیاسی شهرستان ها, شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان ها, شیپ فایل محدوده سیاسی, نقشه ی محدوده سیاسی, نقشه مرز شهرستان ها, شیپ فایل مرز شهرستان ها, شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان جاجرم, استان خراسان شمالی
 • خرید فایل* شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان جاجرم (واقع در استان خراسان شمالی) *
 • در جدول توصیفی این شیپ فایل موارد زیر موجود است: - نام شهرستان - مرکز شهرستان - مساحت شهرستان به کیلومتر - محیط شهرستان به کیلومتر - مساحت شهرستان به هکتار


 • نقشه زمین شناسی استان زنجان,شیپ فایل زمین شناسی زنجان,شیپ فایل زمین شناسی استان زنجان,نقشه سازندهای استان زنجان,شیپ فایل سازندهای استان زنجان, نقشه لیتولوژی استان زنجان,شیپ فایل لیتولوژی استان زنجان,نقشه زمین شناسی زنجان,نقشه سازندهای زنجان
 • خرید فایل* شیپ فایل زمین شناسی استان زنجان *
 • دانلود شیپ فایل زمین شناسی استان زنجان، این فایل شامل سازندهای زمین شناسی استان زنجان می باشد.


 • نقشه محدوده سیاسی شهرستان ها, شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان ها, شیپ فایل محدوده سیاسی, نقشه ی محدوده سیاسی, نقشه مرز شهرستان ها, شیپ فایل مرز شهرستان ها, شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان دماوند, استان تهران
 • خرید فایل* شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان دماوند (واقع در استان تهران) *
 • در جدول توصیفی این شیپ فایل موارد زیر موجود است: - نام شهرستان - مرکز شهرستان - مساحت شهرستان به کیلومتر - محیط شهرستان به کیلومتر - مساحت شهرستان به هکتار


 • لایه مدل رقومی ارتفاعی, نقشه رستری DEM, نقشه DEM, نقشه مدل رقومی ارتفاعی, نقشه رایگان DEM, مدل رقومی ارتفاعی رایگان, نقشه DEM شهرستان پیرانشهر, نقشه مدل رقومی ارتفاعی شهرستان پیرانشهر, استان آذربایجان غربی
 • خرید فایل* نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان پیرانشهر (واقع در استان آذربایجان غربی) *
 • توضیح: - نقشه مدل رقومی ارتفاعی، یکی از مهم ترین نقشه های پایه می باشد که برای تهیه بسیاری از نقشه ها (شیب، جهت شیب، هم بارش، هم دما، سایه روشن و ...) استفاده می شود. - اندازه سلول ها: 0.00083333333, 0.00083333333


 • نقشه جاده های ارتباطی استان سیستان و بلوچستان, جاده های ارتباطی استان سیستان و بلوچستان, شیپ فایل جاده های ارتباطی استان سیستان و بلوچستان, دانلود جاده های ارتباطی استان سیستان و بلوچستان, لایه جاده های ارتباطی استان سیستان و بلوچستان, جاده های
 • خرید فایل* نقشه ی راه های ارتباطی استان سیستان و بلوچستان *
 • شیپ فایل جاده های ارتباطی استان سیستان و بلوچستان مشخصات سیستم تصویر: Geographic Coordinate System: GCS_International_1924 Datum: D_International_1924 Prime Meridian: Greenwich Angular Unit: Degree • نقشه محدوده سیاسی شهرستان ها, شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان ها, شیپ فایل محدوده سیاسی, نقشه ی محدوده سیاسی, نقشه مرز شهرستان ها, شیپ فایل مرز شهرستان ها, شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان محمودآباد, استان مازندران
 • خرید فایل* شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان محمودآباد (واقع در استان مازندران) *
 • در جدول توصیفی این شیپ فایل موارد زیر موجود است: - نام شهرستان - مرکز شهرستان - مساحت شهرستان به کیلومتر - محیط شهرستان به کیلومتر - مساحت شهرستان به هکتار


 • نقشه جهت شیب, نقشه جهت جغرافیایی, جهت شیب, جهت شیب استان ها, نقشه جهت شیب استان ها, نقشه رستری جهت شیب, دانلود نقشه جهت شیب, نقشه ی جهت شیب شهرستان ها, نقشه ی جهت شیب شهرستان شهرضا, استان اصفهان,
 • خرید فایل* نقشه ی رستری جهت شیب شهرستان شهرضا (واقع در استان اصفهان) *
 • نقشه ی جهت، 8 جهت جغرافیایی 45 درجه ای به شرح زیر را نشان می دهد: شمال (0-22.5 درجه) شمال شرقی (22.5 – 67.5) شرقی (67.5-112.5) جنوب شرقی (112.5-157.5) جنوب (157.5 – 202.5) جنوب غرب (202.5-247.5) غرب (247.5-292.5) شمال غرب (292.5-337.5) شمال (337.5-36


 • نقشه نقاط روستایی استان ایلام, شیپ فایل روستاهای استان ایلام, دانلود نقشه روستاهای استان ایلام, لایه جی آی اس مناطق روستایی استان ایلام, شیپ فایل مناطق روستایی استان ایلام, لایه جی آی اسی روستاهای استان ایلام, نقشه روستاهای ایران, نقشه ی روستا
 • خرید فایل* شیپ فایل روستاهای استان ایلام *
 • نقشه ی روستاهای استان ایلام مشخصات سیستم تصویر: Geographic Coordinate System: GCS_WGS_1984 Datum: D_WGS_1984 Prime Meridian: Greenwich Angular Unit: Degree


 • استان گلستان,اقلیم استان گلستان,رودهای مهم استان گلستان,کوه های استان گلستان,صنایع دستی استان گلستان,غذاهای محلی استان گلستان,اقتصاد استان گلستان,وضعیت صنعت استان گلستان
 • خرید فایل* دانلود پاورپوینت آشنایی با استان گلستان *
 • فهرست مطالب مقدمه تاریخچه استان گلستان جغرافیای استان گلستان جمعیت استان گلستان پوشش گیاهی و جانوری استان گلستان اقلیم استان گلستان رودهای مهم استان گلستان کوه های استان گلستان صنایع دستی استان گلستان غذاهای محلی استان گلستان اقتصاد استان گلستان وضعی


 • نقشه زمین شناسی استان گلستان ,شیپ فایل زمین شناسی استان گلستان ,نقشه ی سازند های استان گلستان ,شیپ فایل سازندهای استان گلستان ,نقشه لیتولوژی استان گلستان ,شیپ فایل لیتولوژی استان گلستان
 • خرید فایل* زمین شناسی استان گلستان *
 • راهنمای استفاده: این فایل در محیط نرم افزار GIS قابل نمایش می باشد. محتوای فایل: لایه پولیگونی با پسوند shp + قابل ویرایش در نرم افزار GIS


 • نقشه محدوده سیاسی شهرستان ها, شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان ها, شیپ فایل محدوده سیاسی, نقشه ی محدوده سیاسی, نقشه مرز شهرستان ها, شیپ فایل مرز شهرستان ها, شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان تفت, استان یزد
 • خرید فایل* شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان تفت (واقع در استان یزد) *
 • در جدول توصیفی این شیپ فایل موارد زیر موجود است: - نام شهرستان - مرکز شهرستان - مساحت شهرستان به کیلومتر - محیط شهرستان به کیلومتر - مساحت شهرستان به هکتار • مطالعه كاهش جمعیت در روستا خیرآباد,كاهش جمعیت ,جمعیت
 • خرید فایل* مطالعه كاهش جمعیت در روستا خیرآباد واقع در استان خراسان شمالی *
 • فهرست مطالب مقدمه طرح مسئله فرضیه جواب داده ها طبقه بندی داده ها منابع اطلاعات جمعیتی فنون مربوط به اخذ اطلاعات اجرای پرسشنامه تجزیه و تحلیل داده ها نمایش كمی آماری نمایش ترسیمی نتیجه گیری منابع و مآخذ مقدمه جغرافیا همچون دیگر رشته های مهم علمی، از د • نقشه محدوده سیاسی شهرستان ها, شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان ها, شیپ فایل محدوده سیاسی, نقشه ی محدوده سیاسی, نقشه مرز شهرستان ها, شیپ فایل مرز شهرستان ها, شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان بیجار, استان کردستان
 • خرید فایل* شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان بیجار (واقع در استان کردستان) *
 • در جدول توصیفی این شیپ فایل موارد زیر موجود است: - نام شهرستان - مرکز شهرستان - مساحت شهرستان به کیلومتر - محیط شهرستان به کیلومتر - مساحت شهرستان به هکتار


 • نقشه محدوده سیاسی شهرستان ها, شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان ها, شیپ فایل محدوده سیاسی, نقشه ی محدوده سیاسی, نقشه مرز شهرستان ها, شیپ فایل مرز شهرستان ها, شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان امیدیه, استان خوزستان
 • خرید فایل* شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان امیدیه (واقع در استان خوزستان) *
 • در جدول توصیفی این شیپ فایل موارد زیر موجود است: - نام شهرستان - مرکز شهرستان - مساحت شهرستان به کیلومتر - محیط شهرستان به کیلومتر - مساحت شهرستان به هکتار


 • لایه مدل رقومی ارتفاعی, نقشه رستری DEM, نقشه DEM, نقشه مدل رقومی ارتفاعی, نقشه رایگان DEM, مدل رقومی ارتفاعی رایگان, نقشه DEM شهرستان تبریز, نقشه مدل رقومی ارتفاعی شهرستان تبریز, استان آذربایجان شرقی
 • خرید فایل* نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان تبریز (واقع در استان آذربایجان شرقی) *
 • توضیح: - نقشه مدل رقومی ارتفاعی، یکی از مهم ترین نقشه های پایه می باشد که برای تهیه بسیاری از نقشه ها (شیب، جهت شیب، هم بارش، هم دما، سایه روشن و ...) استفاده می شود. - اندازه سلول ها: 0.00083333333, 0.00083333333


 • لایه مدل رقومی ارتفاعی, نقشه رستری DEM, نقشه DEM, نقشه مدل رقومی ارتفاعی, نقشه رایگان DEM, مدل رقومی ارتفاعی رایگان, نقشه DEM شهرستان لنجان, نقشه مدل رقومی ارتفاعی شهرستان لنجان, استان اصفهان
 • خرید فایل* نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان لنجان (واقع در استان اصفهان) *
 • توضیح: نقشه مدل رقومی ارتفاعی یا DEM، نوعی لایه رستری است که پیکسل های آن حاوی بعد ارتفاعی هستند. - نقشه مدل رقومی ارتفاعی، یکی از مهم ترین نقشه های پایه می باشد که برای تهیه بسیاری از نقشه ها (شیب، جهت شیب، هم بارش، هم دما، سایه روشن و ...) استفاده • نقشه محدوده سیاسی شهرستان ها, شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان ها, شیپ فایل محدوده سیاسی, نقشه ی محدوده سیاسی, نقشه مرز شهرستان ها, شیپ فایل مرز شهرستان ها, شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان سنندج, استان کردستان
 • خرید فایل* شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان سنندج (واقع در استان کردستان) *
 • در جدول توصیفی این شیپ فایل موارد زیر موجود است: - نام شهرستان - مرکز شهرستان - مساحت شهرستان به کیلومتر - محیط شهرستان به کیلومتر - مساحت شهرستان به هکتار


 • پاورپوینت معرفی استان قزوین,پاورپوینت استان قزوین,پاورپوینت درباره قزوین
 • خرید فایل* پاورپوینت در مورد استان قزوین *
 • ؛ 26 اسلاید زیبا و قابل ویرایش. استان قزوین از شمال به رشته‌ کوه‌های البرز می‌رسد و با استان‌های گیلان و مازندران همسایه است. این استان از سمت شرق به استان البرز می‌رسد و استان زنجان در غرب آن واقع شده است. استان‌های همدان و مرکزی نیز همسایه‌های جنوب • معماری روستا,معماری روستای کندوان,معماری روستایی,معماری روستا پالنگان,طراحی معماری روستا,طراحی معماری روستایی,طراحی معماری روستا2,شناخت و طراحی معماری روستا,پروژه طراحی معماری روستا,دانلود پروژه طراحی معماری روستا
 • خرید فایل* پاورپوینت روستای ابو ناگه استان خوزستان *
 • دانلود پاورپوینت روستای ابو ناگه استان خوزستان، در قالب ppt و در 136 اسلاید، قابل ویرایش، شامل: الف- بررسی کلی در استان موقعیت استان و شهر مورد نظر (نقشه در تقسیمات کشوری) مختصری از وضعیت عمومی استان شامل: جمعیت، مساحت، تعداد شهر و شهرستان و روستای ا • نقشه شهرها, شیپ فایل شهرها, محدوده سیاسی لایه شهرها و مرز استان, شیپ فایل شهر و مرز استان, محدوده سیاسی و شهرها, دانلود نقشه شهر ها, لایه جی آی اسی شهرها, شیپ فایل شهرهای استان کهگیلویه و بویراحمد به صورت نقطه ای, شیپ فایل نقطه ای شهرهای استا
 • خرید فایل* شیپ فایل شهرهای استان کهگیلویه و بویراحمد *
 • شیپ فایل نقطه ای شهرهای استان کهگیلویه و بویراحمد مشخصات سیستم تصویر: Geographic Coordinate System: GCS_International_1924 Datum: D_International_1924 Prime Meridian: Greenwich Angular Unit: Degree


 • نقشه جاده های ارتباطی سیستان و بلوچستان,جاده های ارتباطی استان سیستان و بلوچستان,شیپ فایل جاده های ارتباطی سیستان و بلوچستان,دانلود جاده های ارتباطی استان سیستان و بلوچستان,لایه جی آی اسی جاده های ارتباطی استان سیستان و بلوچستان
 • خرید فایل* شیپ فایل جاده های ارتباطی استان سیستان و بلوچستان *
 • دانلود شیپ فایل جاده های ارتباطی استان سیستان و بلوچستان، توضیحات: برای تهیه نقشه جاده های ارتباطی منطقه مورد مطالعه تان، با داشتن مرز منطقه مورد مطالعه (به صورت پولیگونی) می توانید آن را از نقشه استان برش دهید. برای این منظور از دستور Clip در GIS اس


 • نقشه نقاط روستایی استان لرستان, شیپ فایل روستاهای استان لرستان, دانلود نقشه روستاهای استان لرستان, لایه جی آی اس مناطق روستایی استان لرستان, شیپ فایل مناطق روستایی استان لرستان, لایه جی آی اسی روستاهای استان لرستان, نقشه روستاهای ایران, نقشه ی
 • خرید فایل* شیپ فایل روستاهای استان لرستان *
 • نقشه ی روستاهای استان لرستان مشخصات سیستم تصویر: Geographic Coordinate System: GCS_WGS_1984 Datum: D_WGS_1984 Prime Meridian: Greenwich Angular Unit: Degree


 • نقشه جاده های ارتباطی , جاده های ارتباطی استان ها, شیپ فایل جاده های ارتباطی , دانلود جاده های ارتباطی استان ها, لایه جی آی اسی جاده های ارتباطی , GIS, Drinages, جاده های ارتباطی استان لرستان, راه های ارتباطی استان لرستان
 • خرید فایل* شیپ فایل جاده های ارتباطی استان لرستان *
 • دانلود شیپ فایل جاده های ارتباطی استان لرستان، توضیحات: برای تهیه نقشه جاده های ارتباطی منطقه مورد مطالعه تان، با داشتن مرز منطقه مورد مطالعه (به صورت پولیگونی) می توانید آن را از نقشه استان برش دهید. برای این منظور از دستور Clip در GIS استفاده کنید.


 • تقسیم کار,پیشرفت شغلی,آسیب‌شناسی,عدالت سازمانی,تعارض سازمانی,آسیب شناسی سازمانی ادارات تربیت بدنی,دانلود پاورپوینت کارشناسی ارشد رشته تربیت بدنی,بررسی آسیب شناسی سازمانی ادارات تربیت بدنی استان کهگیلویه و بویراحمد
 • خرید فایل* بررسی آسیب شناسی سازمانی ادارات تربیت بدنی استان کهگیلویه و بویراحمد *
 • دانلود پاورپوینت مشخصات فایل تعداد صفحات27حجم0/252 کیلوبایت فرمت فایل اصلیppt توضیحات کامل دانلود پاورپوینت کارشناسی ارشد رشته تربیت بدنی چکیده: آسیب شناسی سازمانی شكل گسترده ای از فعالیت فراگیر برای كشف حقیقت و بعنوان پیش نیازی برای تلاش های سازمانی


 • گزارش کار در شرکت دخانیات استان گیلان
 • خرید فایل* گزارش کار در شرکت دخانیات استان گیلان *
 • مقدمه: امروزه اکثر کشور های صنعتی که خواهان پیشرفت و توسعه صنعت و پشت سر گذاشتن رقبای خود می باشند، حداکثر توان خود را در راستای پیشبرد اهداف مدیریت از طریق اجرای هر چه بهتر آن به عمل می آورند. مدیریت یک سازمان هنگامی موفقیت آمیز و اثربخش می باشد که


 • گزارش کاراموزی شرکت مشاوره و خدمات رایانه استان قدس رضوی,کاراموزی شرکت مشاوره و خدمات رایانه استان قدس رضوی,کارورزی شرکت مشاوره و خدمات رایانه استان قدس رضوی,دانلود گزارش کارآموزی شرکت مشاوره و خدمات رایانه استان قدس رضوی,شرکت ,مشاوره و خدمات ,رایانه ,استان قدس رضوی
 • خرید فایل* گزارش کارآموزی شرکت مشاوره و خدمات رایانه استان قدس رضوی *
 • در 25 صفحه ورد قابل ویرایش فهرست مطالب عنوان صفحه مقدمه-------------------------------------------------------------------4 معرفی محل کارآموزی--------------------------------------------------5 مشخصات فیزیكی محل كارآموزی------------------------------


 • نقشه محدوده سیاسی شهرستان ها, شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان ها, شیپ فایل محدوده سیاسی, نقشه ی محدوده سیاسی, نقشه مرز شهرستان ها, شیپ فایل مرز شهرستان ها, شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان پاکدشت, استان تهران
 • خرید فایل* شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان پاکدشت (واقع در استان تهران) *
 • در جدول توصیفی این شیپ فایل موارد زیر موجود است: - نام شهرستان - مرکز شهرستان - مساحت شهرستان به کیلومتر - محیط شهرستان به کیلومتر - مساحت شهرستان به هکتار


 • نقشه محدوده سیاسی شهرستان کامیاران,شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان کامیاران,شیپ فایل محدوده سیاسی کامیاران,نقشه محدوده سیاسی کامیاران,نقشه مرز شهرستان کامیاران,شیپ فایل مرز شهرستان کامیاران,شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان کامیاران
 • خرید فایل* شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان کامیاران (واقع در استان کردستان) *
 • دانلود شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان کامیاران (واقع در استان کردستان)، توضیحات: این شیپ فایل در محیط نرم افزار GIS قابل ویرایش و قابل نمایش می باشد. در جدول توصیفی این شیپ فایل موارد زیر موجود است: - نام شهرستان - مرکز شهرستان - مساحت شهرستان به کیلو


 • نقشه همدمای استانها,شیپ فایل همدمای استانها,نقشه خطوط همدمای استانها,شیپ فایل خطوط همدمای استانها,دانلود نقشه همدما,نقشه همدمای استان سیستان و بلوچستان,نقشه خطوط همدمای استان سیستان و بلوچستان,نقشه همدمای استان سیستان
 • خرید فایل* نقشه خطوط همدمای استان سیستان و بلوچستان *
 • دانلود نقشه خطوط همدمای استان سیستان و بلوچستان، توضیحات: خطوط همدما، خطوطی که در روی نقشه های هواشناسی تمام نقاطی را که در یک دوره مشخص دارای تغییرات دمایی یکسان هستند را به یکدیگر متصل می کند. این فایل در محیط نرم افزار GIS قابل نمایش و قابل ویرایش