خرید فایل:گزارش کاراموزی نگاهی بر مدیریت در شركت های مهندسی آب و فاضلاب ایران

گزارش کاراموزی نگاهی بر مدیریت در شركت های مهندسی آب و فاضلاب ایران|40088663|horoscope|گزارش کاراموزی نگاهی بر مدیریت در شركت های مهندسی آب و فاضلاب ایران,کاراموزی نگاهی بر مدیریت در شركت های مهندسی آب و فاضلاب ایران,کارورزی نگاهی بر مدیریت در شركت های مهندسی آب و فاضلاب ایران,دانلود گزارش کارآموزی نگاهی بر مدیریت در شركت های مهندسی آب و فاضلاب ایران,نگاهی بر مدیریت در شركت های مهندسی آب و فاضلاب ایران,مدیریت ,شركت های مهندسی
نمونه ای دیگر از بهترین فایل ها با عنوان گزارش کاراموزی نگاهی بر مدیریت در شركت های مهندسی آب و فاضلاب ایران آماده دریافت می باشد.

ادامه

در 40 صفحه ورد قابل ویرایش« فهرست مطالب »

فهرست صفحه

مقدمه 1

آب در ایران کهن 1

حقایقی درباره جهان آب 1

تاریخچه لوله کشی آب در ایران 2

سابقه تاریخی شرکتهای آب و فاضلاب 5

سابقه اجرای اولین طرح فاضلاب در کشور 8

حفاظت از منابع آب 11

کنترل کیفیت آب 15

صرفه جویی در مصرف آب 17

روش های صرفه جویی در مصرف آب 19

روابط عمومی و اصلاح الگوی مصرف آب 22

امنیت منابع آب 24

چالشهای مدیریت آب شهری در ایران 28

روشهای مقابله با بحران آبی 23

نتیجه گیری 41

پیشنهاد 43

منابع و مأخذ 45

مقدمه

آب در ایران کهن :

شاید آن گونه که محققان و پژوهشگران درباره «میترا» ایزد روشنایی و پیمان جنگ و پیروزی که دارنده دشت های فراخ و نگاهبان سرزمین آریایی است مطالعه کرده اند به «اردوی سوارتا آناهیتا» که آب و برکت را نصیب دشت های پهناور و گسترده پارس نموده نپرداخته اند. اینکه حتی در اوستا نیز نزول باران به صورت پیروزی ایزد باران بردیو خشکی تصویر می شود.

در نزد ایرانیان آب به مانند آتش و خاک مقدس بوده و آلوده کردن آن گناه محسوب می شود. در اوستا مکرر آب مورد ستایش قرار گرفته است.

حقایقی درباره جهان آب :

بیش از 5/1 میلیارد نفر دسترسی به آب سالم و کافی ندارند. اگر اقدامات صورت نگیرد این رقم تا سال 2025 به 3/2 میلیارد نفر افزایش خواهد یافت از کل آب روی زمین 5/97 درصد آن آب شور بوده و از 5/2 درصد آب خام باقی مانده 70 درصد به صورت یخ در قطب هاست.

30 درصد از آن به صورت رطوبت خاک بوده و یا در سفره های آب زیرزمینی موجود است. همچنین کمتر از یک درصد آب خام دنیا مستقیماً قابل استفاده بشر بوده و در دریاچه ها، رودخانه ها، مخازن و در منابع آب زیرزمینی که با قیمت مناسبی قابل استخراج می باشد موجود است. انسان قادر است حدود یک ماه بدون غذا زندگی کند در صورتی که بدون آب فقط یک هفته می تواند زنده بماند هر فردی روزانه به چهار تا پنج گالن آب برای زندگی نیاز دارد.تاریخچه لوله کشی آب در ایران :

نخستین بار در سال 1301 طرح احداث شبکه های لوله کشی آب شرب شهرهای ایران بررسی شد و بخشی از شهرهای آبادان، مشهد و بیرجند لوله کشی شد.

اولین سازمان آبرسانی شهری در ایران بنگاه مستقل خیریه آبلوله بیرجند بود که در سال 1302 با احداث و بهره برداری یک خط لواه به طول 9 کیلومتر و یک منبع و قنات تأمین کننده آب، فعالیت خود را آغاز کرد. پیش از فعالیت مؤسسه آب بیرجند، آب موردنیاز ساکنان این شهر چون دیگر شهرها از آب انبارهایی تأمین می شد که افراد خیّر و نیکوکار در شهرها بنا می کردند. آب انبارهای شهر بیرجند را با آب قنوات آبادی های دامنه کوه باقران پر می کردند. فکر احداث شبکه لوله کشی و تأمین آب سالم و بهداشتی برای مردم شهر در پایان جنگ جهانی اول مطرح شد و در اجرای این طرح از لوله هایی که مردم ارتش انگلستان برای لوله کشی کمپهای نظامی خود به منطقه سفید آبه واقع در 250 کیلومتری بیرجند و نقاط دیگر آورده و بلااستفاده مانده بود استفاده شد.

برای تأمین آب موردنیاز، بعضی از مالکین سهم خود از قنات علی آباد را واگذار کردند و با همت معتمدین و مسئولین شهر کمیسیون لوله کشی تشکیل و برای احداث خط لوله و منبع اقدام به جمع آوری اعانه کرد.

خط لوله ای که آب قنات را به شهر بیرجند می آورد 9 کیلومتر طول داشت. در مرتفع ترین نطقه شهر آب به داخل منبع می ریخت و از آنجا آب سالم با دو خط لوله که در مسیر آب شیرهای برداشت نصب شده بود در دسترس مردم قرار می گرفت.

در تهران آب مشروب اهالی قبل از احداث شبکه لوله کشی با ابتدایی ترین روشهای استحصال آب یعنی از طریق 48 رشته قنات وقفی خصوصی تأمین می شد. محل ظهور قناتها از محل سکونت و زیستگاههای مردم دور بود. به همین دلیل فرسنگها فرسنگ، گذرگاههای آبی برای انتقال آببنا می شد تا آب به محل زندگی می رسید.

آب در مسیر طولانی خود، پس از گذشتن از نهرها و گذرگاههای آبی رو باز، با انواع آلایشها و ناپاکی های برخورد می کرد و با انواع ضایعات مواد پاک کننده، شوینده ها، سمپاشها، دوده ظرفها و خاکروبه خانه ها، زباله ها و لاشه حیوانات و سایر آلودگیها، مخلوط می شد و سرانجام به آب انبارهای آن زمان یا عمومی بودند یا خصوصی.

آب انیارهای عمومی بزرگتر بوده و دارای پله های زیادی بودند (گاه تا 40 پله) در بعضی از آب انبارها به کبفبت آب توجه می شد و در این آب انبارها مقادیری آهک، خاکستر و زغال برای تصفیه و ته نشینی مواد معلق به آب اضافه می کردند تا در جهت بهداشتی بودن آب اقدامی کرده باشند.

سالهای متمادی آب تهران از طریق قنوات تأمین می شد. اما افزایش روز افزون جمعیت شهر و همچنین شیوع بیماریهای ناشی از نوشیدن آب آلوده، مسوولان را به فکر چاره جویی انداخت و از سال 1301 به بعد متوجه شدند که تنها راه برطرف کردن مشکلات آب تهران، لوله کشی آب مصرفی شهر و جلوگیری از اتلاف آن است.

در سال 1306 عملیات احداث مجرای رودخانه کرج به تهران آغاز شد و عملیات اجرایی این طرح از روستای «بیلقان کرج» تا «جمشید آباد» تهران به طول 53 کیلومتر 4 ماه طول کشید. 20 کیلومتر از این مسیر را کانال کشی کرده بودند اما این آب در مسیر هرز می رفت و انواع آلودگی را دربر داشت.

در سال 1330 اولین طرح لوله کشی آب تهران براساس جمعیت 900 هزار نفر اجرا شد. در محاسبات تأمین و برداشت آب از رودخانه کرج میزان مصرف آب برای هر نفر بین 150 تا 300 لیتر در شبانه روز درنظر گرفته شده بود و برای آبیاری هر هکتار در ختکاری اراضی نیم لیتر در ثانیه آب محاسبه شده بود. ظرفیت انتقال دو لوله آبرسانی از محل آبگیر بیلقان رودخانه کرج تا اولین تصفیه خانه آب واقع در منطقه جلالیه 256 256 هزار مترمکعب در شبانه روز تعیین شده بود.سابقه تاریخی تشکیل شهرهای آب و فاضلاب :

برای اولین بار در تبصره 22 قانون بودجه سال 1328 کشور به بانک ملی ایران اجازه داده شد تا به میزان یک میلیارد ریال اعتبار جهت انجام لوله کشی آب تهران به صورت وام در اختیار شهرداری تهران قرار دهد که با نظارت بانک به مصرف برسد. وثیقه وام مذکور کلیه تأسیسات و اموال لوله کشی شهر تهران و عواید حاصل از حق انشعاب و آب بها و همچنین سهمیه شهرداری تهران از آب کرج و کن و سهمیه قنوات شهرداری تهران تعبین شده بود. به موجب تبصره 32 همان قانون امتیاز لوله کشی آب شهر مشهد به آستان قدس رضوی واگذار گردید.

به استناد تبصره 28 قانون مذکور شرکتهایی که برای تأمین آب مشروب شهرها تشکیل می شود به مدت 7 سال از پرداخت هر نوع مالیات و عوارض معاف شناخته شدند. در سال 1331 به موجب ماده واحده قانون انجام لوله کشی آب و فاضلاب شهر تهران (مصوب 7 خردارد 1331 ) انجام لوله کشی آب شهر تا پایان سال 1332 تمدید گردید. اگرچه به موجب ماده 56 لایحه مصوب 11آبان ماه 1331 تنظیف و نگهداری انهار عمومی و مجاری آبها و فاضلاب و تنقیه قنوات مرتبط به شهر به عهده شهرداری گذارده شده بود در سال 1333 به استناد لایحه قانونی اصلاح قانون آب و فاضلاب شهر تهران مسئولیت اداره کردن سازمان مستقل آب متعلق به شهرداری به عهده مدیر عامل سازمان آب تهران محول گردید.

به موجب لایحه قانونی تأسیس وزارت آب و برق مصوب سال 1342 تهیه و اجرای برنامه ها و طرحهای مربوط به تأمین آب و انتقال آب به مراکز عمده مصرف و نظارت بر نحوه جاری ساختن فاضلاب شهرها و واحدهای صنعتی به عهده وزارت آب و برق گذارده شد.

به موجب ماده 2 قانون مذکور وزارت آب و برق مکلف شد تا مؤسساتی را که طبق اصول بازرگانی اداره شوند برای اداره امور آب شهرها به وجود آورد در این رابطه سازمانهای آب منطقه ای و شرکتهای آب مشروب شهرها و در برخی از استانها سازمانهای آب و برق ایجاد شد.

با تصویب قانون تأسیس وزارت نیرو در سال 1353 در ماده 1 این قانون به نحوی مسئولیت وزارت نیرو در امر آب و فاضلاب پیش بینی شده بود.

در سال 1354 قانون تشکیل شرکتهای تأمین و توزیع آب و تأسیسات آب و فاضلاب شهرها از تصویب مجلسین گذشت. به موجب این قانون شرکتهای منطقه ای تابع وزارت نیرو موظف شدند برای بهره برداری از شبکه توزیع آب و احداث تأسیسات فاضلاب شهرها شرکتهایی را رأساً یا با مشارکت شهرداریها و بخش خصوصی با رعایت شرایط مذکور در قانون فوق ایجاد نمایند.

گرچه اساسنامه تیپ شرکتهای موردنظر قانو گذار نیز تهیه شد ولی به دلیل اختلاف نظر وزارت نیرو با وزارت کشور هیچگاه شرکتهای موضوع این قانون تشکیل نشد.

در همین راستا به موجب لایحه قانونی راجع به تغییرات وظایف وزارت نیرو اداره امور آب مشروب شهرها به عهده استانداری یا شهرداری های مربوط محول و مقرر گردید آن قسمت از تشکیلات آب منطقه ای که عهده دار این وظیفه است به شهرداری یا استانداری ذیربط منتقل گردد. همچنین مقرر شد اداره امور شبکه و توزیع آب شهری مناطقی که توسط وزارت نیرو اداره می شود. طی مدت مناسبی به عهده شهرداریهای ذیربط محول گردد که این ذیربط محول گردد که این ضوابط عملی نشد.

در سال 1361 با تصویب قانون توزیع عادلانه آب و به موجب تبصره 2 ماده 21 قانون فوق، تقسیم و توزیع آب شهری و اداره تأسیسات جمع آوری و دفع فاضلاب در داخل محدوده شهرها به عهده شرکتهای مستقلی به نام شرکت آب و فاضلاب شهرها که باید تحت نظارت شورای شهر و وابسته به شهرداریها باشد محول گردید و قرار شد که اساسنامه این شرکتها یا مؤسسات ظرف مدت شش ماه تدوین و به تصویب هیأت وزیران برسد.صرفه جویی در مصرف آب :

آب منشاء حیات است (آیه شریفه و جعلنا من الماء کل شیء حی) و در هر کشوری میزان دسترسی به منابع آب تجدیدپذیر از جمله شاخص های مهم توسعه پایدار است و ادامه حیات اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی هر ملتی براساس چگونگی استفاده از منابع ارزشمند آب شکل می گیرد.

1/1 میلیارد نفر از ساکنین کره زمین از فقدان دسترسی به آب آشامیدنی سالم رنج می برند و 6/2 میلیارد نفر نیز با کمبود سامانه ی دفع بهداشتی فاضلاب مواجه می باشند. 8/1 میلیون نفر از مردم هر سال در اثر ابتلا به بیماری وبا جان خود را از دست می دهند که 90 درصد آنها را بچه های زیر 5 سال تشکیل می دهند. برای مقابله با بحران آب سازمان ملل اهدافی را تحت عنوان اهداف توسعه هزاره به منظور کاهش فقط و دستیابی به توسعه پایدار تعریف نمود. یکی از اهداف مذکور (تا سال 2015) کاهش 50 درصدی افرادی است که به آب آشامیدنی سالم و سامانه های بهداشتی دسترسی ندارند.

وقوع تنش های آبی در یک منطقه ناشی از به هم خوردن تعادل بین منابع آب و مصارف آب است، نسبت بین میزان استحصال آب و کل منابع آب تجدیدپذیر در یک منطقه به عنوان یکی از شاخص های تعیین شدت تنش آب در آن منطقه شناخته شده است. در صورتی که این نسبت بالای 40 درصد باشد (به عبارت دیگر بیش از 40 درصد از کل منابع آب تجدیدپذیر استحصال شود) با تنش بالای آب مواجه خواهیم بود و اگر این شاخص بیش از 80 درصد شود در آن صورت وقوع بحران های شدید در آن منطقه اجتناب ناپذیر است.

کشور ایران با بهره گیری از 71 درصد از منابع تجدیدشونده در حال حاضر در شرایط تنش بالای آبی قرار دارد و در برخی مناطق نیز شرایط بحران شدید آب حاکم است. چنین میزان برداشتی تاثیر مخربی بر کمیت و کیفیت منابع آب خواهد داشت. لذا ضروریست با کنترل میزان مصرف آب استحصالی از منابع محدود ارزشمند آب در کشورمان از شدت تنش های موجود کاست. این مهم تنها در سایه ی یک عزم ملی برای تغییر فرهنگ مصرف آب و استفاده از تمام توان فکر و فنی کشور برای تغییر الگوهای مصرف آب در بخش های مختلف (شرب، کشاورزی و صنعت) امکان پذیر خواهد شد.

در این راستا و در سال 1365 در ابتدای تاسیس معاونت آب و فاضلاب، وزیر نیروی وقت پیشنهاد داد با آغاز فصل گرما و افزایش مصرف آب هفته (ابتدای تابستان هر سال) به عنوان صرفه جویی در مصرف آب معرفی شود که هر روز با یک عنوان نامگذاری می شود که همزمان تلاش گسترده ای در راستای اطلاع رسانی به مردم، مسئولان و دست اندرکاران صنعت آب صورت می گیرد تا لزوم استفاده از شیوه های صحیح بهره مندی از منابع آب مورد توجه همگان قرار گیرد.

از آنجا که کمبود منابع آب در ایران تنها مربوط به ماه های گرم سال نبوده و کشور ما در این خصوص با چالش جدی مواجه است و رسالت ما حفظ این سرمایه ی حیات بخش برای آیندگان است، ضروری است که سیاست های استفاده ی بهینه از آب در کلیه ی بخش های جامعه به شکل نهادینه اجرا شود به شکلی که همگان خود را به عنوان حامیان و متولیان این امر درنظر بگیرند.روش های صرفه جویی در مصرف آب :

1 ) آبیاری چمن و گیاهان در صبح زود یا در شب ؛

2 ) روشن کردن ماشین لباسشویی و ظرفشویی با ظرفیت کامل ؛

3 ) کوتاه کردن زمان دوش گرفتن ؛

4 ) قراردادن تیغه چمن زدن در ارتفاع مناسب ؛

5 ) استفاده از روش آبیاری قطره ای برای گیاهان و درختچه ها و بوته ها ؛

6 ) نصب یک دوش خوب و کارآمد ؛

7 ) بازبینی و رسیدگی چمن ؛

8 ) کاشتن گیاهان مقاوم متناسب با محل های موردنظر ؛

9 ) خیساندن ظروف هنگام شست شو با دست ؛

10 ) قراردادن آبپاش در محل مناسب ؛

11 ) استفاده از یخچال برای سرد کردن آب ؛

12 ) استفاده از یک تشت برای شست و شوی میوه ها و سبزیجات ؛

13 ) استفاده از کود گیاهی برای گیاهان و بستر گل ها ؛

14 ) جارو کردن زمین به جای شستن آن ؛

15 ) استخر سرپوشیده و وان های آب گرم ؛

16 ) وارسی برای پیدارکردن سوراخ و نشتی لوله و بستن آنها ؛

17 ) استفاده از آب آکواریم برای تغذیه گیاهان ؛

18 ) مادامیکه گیاهان هنوز به آبیاری نیاز ندارند آب ندهید ؛

19 ) پوشاندن سطوح شیبدار به وسیله گیاهان ؛

20 ) استفاده از مواد حیوانی برای کنترل علف های هرز ؛

21 ) محدود کردن استفاده از کودهای شیمیایی ؛

22 ) استفاده از کارواش به جای شست و شوی ماشین در خانه ؛

23 ) بستن آب به هنگام مسواک زدن ؛

24 ) استفاده از ماشین ظرفشویی بر اساس راهنمای کارخانه سازنده ؛

25 ) مجزا کردن لوله آب گرم ؛

26 ) عدم استفاده از توالت به جای سطل زباله ؛

27 ) استفاده از نگهدارنده های طبیعی خاک ؛

28 ) شستن لباس های تیره با آب سرد ؛

29 ) اجازه بدهید چمن های شما در تابستان خوابیده بمانند ؛

30 ) استفاده از آبپاش قطره ای بزرگ ؛

31 ) گیاهان و گل ها را خیس نکنید ؛

32 ) تغییر سیستم آبیاری به سیستم اتوماتیک آبیاری برنامه ریزی شده ؛

33 ) برنامه زمانبدی سیستم آبیاری اتوماتیکی تان را تغییر دهید ؛

34 ) شستن با آب کم ؛

35 ) شستن حیوانات اهلی در بیرون ؛

36 ) هوادهی چمن یک یا دو بار در سال ؛

37 ) بستن شیر آب زمان تراشیدن صورت ؛

38 ) قراردادن یخ کنار نهال ها ؛

39 ) گرفتن دوش به جای استفاده از وان ؛

40 ) استفاده از وسائل خانگی جدید ؛

41 ) کاشت و استفاده از گیاهان مقاوم در مقابل آفت و خشکسالی.روابط عمومی و اصلاح الگوی مصرف آب :

نامگذاری دوران کنونی به عنوان عصر اطلاعات و ارتباطات نتیجه قدرت و اثربخشی حیرت انگیز اطلاعات بر زندگی انسان هاست. به نحوی که میزان دوری و نزدیکی به منابع تولید و انتشار اطلاعات در زمینه های مختلف نشان دهنده جایگاه جوامع؛ نهادها و مراکز مختلف است. بر این اساس و به اذعان صاحب نظران علوم ارتباطات روابط عمومی ها یکی از مراکز حساس تبادل و تلاقی اطلاعات در جامعه هستند که از یک سو دریافت کننده پیام های ارسالی از سوی مردم، افکار عمومی، رسانه ها و سایر منابع خارج از سازمان بوده و از سوی دیگر انتقال دهنده و منعکس کننده اطلاعات و رویدادهای درون سازمان ها به بیرون و به ویژه ذینفعان هستند.

با توجه به وجود چنین جایگاهی و همچنین با توجه به نقش اطلاع رسانی درست و به موقع در توفیق رسیدن به اهداف پیام نوروزی مقام معظم رهبری مبنی بر اصلاح الگوی مصرف در کلیه شئون زندگی، روابط عمومی ها می توانند به عنوان یکی از بازوهای موثر سازمان عمل کنند.

اصلاح الگوی مصرف بیش از هر اقدامی نیازمند فرهنگ سازی و به نوعی اصلاح فرهنگ حاکم بر عادت های مصرفی مردم است. یکی از مواردی که در پیام مقام معظم رهبری به عنوان نمادهای نادرست بودن الگوی مصرف مطرح شد، زیاده روی در مصرف و هدر دادن آب توسط مردم و مسئولان بود.

بنابراین روابط عمومی شرکت های آب و فاضلاب وظیفه ور سالت سنگینی در حرکت به سمت آرمان و اهداف شعار امسال دارند، البته این روابط عمومی ها در سال های اخیر برنامه ها و اقدامات گسترده و ارزنده ای در راستای فرهنگ سازی و توجه دادن مردم به حفظ منابع آب داشته اند و در حد توان در این راه کوشیده اند.

طرح شعار اصلاح الگوی مصرف از یک سو نشان دهنده اهمیت و ارزش تلاش های گذشته روابط عمومی شرکت های آب و فاضلاب در ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب بوده و از سوی دیگر فرصت مناسبی برای جلب مشارکت همگانی در حفظ و صیانت از آب به عنوان مایه حیات و کالای تولیدی گران قدر این شرکت هاست.

برای رسیدن به نتیجه مطلوب در این زمینه نیازمند برنامه ریزی همه جانبه و آینده نگر هستیم، چرا که یکی از تفاوت های اصلی روابط عمومی با تبلیغات، برنامه ریزی است چرا که روابط عمومی برای بلند مدت برنامه ریزی می کند اما تبلیغات در کوتاه ترین زمان ممکن به دنبال نتیجه است، بر این ساسا سال 88 و شعار آن می تواند نقطه آغازین برای برنامه ریزی اثربخش و موثر در آینده باشد تا ضمن حفظ و توسعه خدمات تأمین آب شرب سالم و بهداشتی و همچنین دفع بهداشتی فاضلاب، رضایت و بهره مندی مردم را کسب نماییم و در نتیجه ضمن جلب اطمینان و اعتماد مشترکان، همراهی و مشارکت آنان در اجرای بهتر و موفق تر برنامه ها را به دست آوریم.

جزییات بیشتر


 • دانلود,رایگان,دانلود رایگان,خرید دانلود رایگان پاورپوینت تاریخ شهر و شهرنشینی در ایران,خرید دانلود رایگانپاورپوینت تاریخ شهر و شهرنشینی در ایران,خرید دانلود رایگان,دانلود رایگان پاورپوینت تاریخ شهر و شهرنشینی در ایران
 • خرید فایل* پاورپوینت تاریخ شهر و شهرنشینی در ایران *
 • دانلود پاورپوینت با موضوع تاریخ شهر و شهرنشینی در ایران دارای 59 اسلاید و با فرمت .pptx و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس می باشد. تعداد اسلاید : 59 اسلاید فرمت فایل: پاورپوینت .pptx و قابل ویرایش آماده برای : ارائه ، چاپ ، تحق


 • پاورپوینت آموزش طراحی شبکه فاضلاب,پاورپوینت پروژه طراحی شبکه جمع آوری فاضلاب,پاورپوینت آموزش طراحی شبکه آب و فاضلاب,پاورپوینت کتاب طراحی شبکه فاضلاب,پاورپوینت مراحل اجرای شبکه فاضلاب
 • خرید فایل* پاورپوینت کتاب و درس طراحی شبکه های جمع آوری فاضلاب شهری *
 • دانلود مشخصات فایل تعداد صفحات114حجم805/160 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx توضیحات کامل دانلود جهت رشته مهندسی آب در قالب 114 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش پساب، چرکآب یا فاضلاب به بازماندهها و دورریزیهای عمدتاً مایع محلی، ش


 • اشتغال زنان,سیاست های اشتغال,اشتغال زنان در حقوق بین الملل,اشتغال زنان در نظام حقوقی ایران,سیاست های اشتغال زنان در ایران,دانلود مقالات رشته حقوق,سیاست های اشتغال زنان در نظام حقوقی ایران و مقایسه آن با اسناد بین المللی
 • خرید فایل* سیاست های اشتغال زنان در نظام حقوقی ایران و مقایسه آن با اسناد بین المللی *
 • ین مقاله بر آن است تا سیاست ­های اشتغال زنان، درنظام حقوقی جمهوری اسلامی ایران را در مقایسه با حقوق بین ­الملل مورد بررسی قرار دهد مشخصات فایل تعداد صفحات32حجم0/427 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpdf توضیحات کامل دانلود مقاله رشته حقوق چكیده: این مقاله بر آن


 • مجسمه‌ سازی در ایران باستان,مجسمه‌ سازی در ایران,مجسمه‌ سازی در ایران قدیم,مجسمه‌ سازی در ایران باستانی,مجسمه‌ سازی در تمدن ایران باستان,مجسمه‌ سازی در تمدن ایران,تحقیق مجسمه‌ سازی در ایران باستان,مقاله مجسمه‌ سازی در ایران باستان
 • خرید فایل* تحقیق مجسمه‌ سازی در ایران باستان *
 • دانلود تحقیق با موضوع مجسمه‌ سازی در ایران باستان، در قالب word و در 7 صفحه، قابل ویرایش، شامل: مقدمه كم بودن مجسمه در ایران بی دلیل نیست • تحقیق آشنایی با پرسها و نحوه عملكرد آنها در شرکت ایران خودرو ,پژوهش آشنایی با پرسها و نحوه عملكرد آنها در شرکت ایران خودرو ,مقاله آشنایی با پرسها و نحوه عملكرد آنها در شرکت ایران خودرو ,دانلود تحقیق آشنایی با پرسها و نحوه عملكرد آنها در شرکت ایران خودرو ,آشنایی با پرسها و نحوه عملكرد آنها در شرکت ایران خودرو ,آشنایی با پرسها
 • خرید فایل* مقاله آشنایی با پرسها و نحوه عملكرد آنها در شرکت ایران خودرو *
 • در 38 صفحه ورد قابل ویرایش فهرست مطالب عنوان مطلب صفحه فصل اول : معرفی كارخانة برش و پرس ایران خودرو............................................................... 6 فصل دوم : طراحی قالبهای پرس ........................................................


 • كتاب سوزی ایران و مصر,مقاله كتاب سوزی ایران و مصر,تحقیق كتاب سوزی ایران و مصر,پژوهش كتاب سوزی ایران و مصر,دانلود مقاله كتاب سوزی ایران و مصر,دانلود تحقیق كتاب سوزی ایران و مصر,دانلود پژوهش كتاب سوزی ایران و مصر,تحقیق درمورد كتاب سوزی,كتاب سوزی ایران,كتاب سوزی مصر,تحقیق كتاب سوزی ایران,مقاله كتاب سوزی مصر,دانلود پایان نامه ,دانلود مقا
 • خرید فایل* مقاله كتاب سوزی ایران و مصر *
 • در 14 صفحه word قابل ویرایش با فرمت doc از جمله مسایل لازم است «روابط اسلام و ایران مطرح شود مسئله كتاب سوزی در ایران بوسیله مسلمین فاتح ایران است. در حدود نیم قرن است كه بطور جدی روی این مسئله تبلیغ می شود. اگر این حادثه، واقعیت تاریخی داشته ب


 • درختچه ,بوته,بررسی انواع درختچه ها و بوته های ایران
 • خرید فایل* بررسی انواع درختچه ها و بوته های ایران *
 • دانلود فایل کامل در قالب فایل word و متشکل از 10 صفحه قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس می باشد. بخشی از محتوای فایل دانلودی :: گونه اي از «جگن» که در گويش محلي بيابان نشينان بنام «کلبيت» شهرت دارد، گياهي است بوته اي پايا که در ت • طلاق,عسروحرج, ماده 1130 قانون مدنی,درخواست طلاق از سوی زوجه,طلاق بر مبنای عسر و حرج زن,عسر و حرج در درخواست طلاق از سوی زوجه در حقوق ایران ,مصادیق عسر و حرج زوجه و ضمانت اجرای آن
 • خرید فایل* عسر و حرج در درخواست طلاق از سوی زوجه در حقوق ایران *
 • ماده 1130 قانون مدنی به زوجه اجازه داده است در مواردی كه ادامه زندگی زناشویی، وی را در وضعیت عسر و حرج قرار دهد، با مراجعه به حاكم و اثبات حالت عسر و حرج، درخواست طلاق نماید مشخصات فایل تعداد صفحات32حجم0/123 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdoc توضیحات کامل عس


 • تحقیق درمورد مفهوم صنعتی شدن و فرهنگ صنعتی در ایران ,مفهوم صنعتی شدن و فرهنگ صنعتی در ایران,دانلود تحقیق درمورد مفهوم صنعتی شدن و فرهنگ صنعتی
 • خرید فایل* تحقیق درمورد مفهوم صنعتی شدن و فرهنگ صنعتی در ایران *
 • لینک دانلود و خرید پایین توضیحات دسته بندی : وورد نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت ) تعداد صفحه : 18 صفحه قسمتی از متن .doc : مفهوم صنعتی شدن و فرهنگ صنعتی در ایران صنعتی شدن مفهوم جدیدی است که ایرانیان آن را در فرهنگ گذشته خود نداشتند. در


 • تحقیق با موضوع ایران خودرو یا ایران ناسیونال سابق
 • خرید فایل* تحقیق با موضوع ایران خودرو یا ایران ناسیونال سابق *
 • توضیحات: 36صفحه قالب ورد قابل ویرایش بخشی ازمتن: مقدمهایران خودرو یا ایران ناسیونال سابق ابتدا در اوایل دهه 40 با ورود كلیه قطعات از خارج مینی بوس كومر را با ظرفیت 12 سرنشین و به تعداد 100 دستگاه تولید كرد كه متاسفانه هم اكنون نمونه ای از آن وجود ندا • پایان نامه معاملات با حق استرداد,معاملات با حق استرداد در حقوق ایران,معاملات با حق استرداد در حقوق انگلیس,مقایسه عقد رهن با معاملات با حق استرداد,معامله با حق استرداد در قانون ثبت,تفاوت بیع شرط با معاملات با حق استرداد,مصادیق معامله با حق استرداد,تفاوت بیع شرط و معامله با حق استرداد
 • خرید فایل* آثار و نحوه انعقاد معاملات با حق استرداد و مقایسه آن با عقود مشابه در حقوق ایران و انگلیس *
 • در این پایان نامه بررسی می شود مشخصات فایل تعداد صفحات131حجم98/6 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx توضیحات کامل در این پایان نامه آثار و نحوه انعقاد معاملات با حق استرداد و مقایسه آن با عقود مشابه در حقوق ایران و انگلیس بررسی می شود. مقصود از معامله با حق • پیشینه تحقیق ومبانی نظری ایران خودرو,مبانی نظری ایران خودرو,پیشینه تحقیق ایران خودرو,پیشینه تحقیق,مبانی نظری, ایران خودرو
 • خرید فایل* پیشینه تحقیق ومبانی نظری ایران خودرو *
 • دارای 26 صفحه و با فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد. توضیحات: فصل دوم پژوهش کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه توضیحات نظری کامل در مورد متغیر پیشینه داخلی و خارجی در


 • پایان نامه پولشویی,ارکان جرم پولشویی,عناصر جرم پولشویی,شرایط تحقق جرم پولشویی,پولشویی در حقوق کیفری,پولشویی در حقوق کیفری ایران,پولشویی در حقوق کیفری افغانستان,پایان نامه پولشویی در حقوق ایران,پولشويي از منظر حقوق جزاي داخلي
 • خرید فایل* بررسی تطبیقی پولشویی در حقوق جزا ایران و افغانستان *
 • هدف از این پایان نامه بررسی تطبیقی جرم پولشویی در حقوق کیفری ایران و افغانستان می باشد مشخصات فایل تعداد صفحات246حجم472/900 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx توضیحات کامل این پایان نامه درباره پولشویی و با عنوان بررسی تطبیقی بزه پولشویی در حقوق جزا ایران و


 • دانلودگزارش کارآموزی شرکت تولیدی صنایع نخ پوشینه ایران
 • خرید فایل* دانلودگزارش کارآموزی شرکت تولیدی صنایع نخ پوشینه ایران *
 • نام فایل : گزارش کارآموزی شرکت تولیدی صنایع نخ پوشینه ایران فرمت : .doc تعداد صفحه/اسلاید : 33 حجم : 42 مگابایت فصل اول : تاریخچه کارخانه شرکت تولیدی صنایع نخ پوشینه ایران در تاریخ ٢٤/١٢/٥٣به صورت شرکت با مسئولیت محدود تأسیس شد و طی شماره ٣٠٠١١مورخ ٩


 • وقف,حق اعیانی,تجدید اجاره,حق مکتسبه,حق نسق زراعی,حقوق مکتسبه اشخاص,عقد اجاره موقوفه,حق کسب و پیشه و تجارت,حقوق مکتسبه اشخاص و تاثیرآن بر عقد اجاره موقوفه در حقوق ایران,دانلود مقالات ترجمه شده,دانلود مقالات ترجمه شده حقوق
 • خرید فایل* حقوق مکتسبه اشخاص و تاثیرآن بر عقد اجاره موقوفه در حقوق ایران *
 • قانون گذار ایران در سنوات گذشته با وضع پاره ای از قوانین و مقررات خاص ، حقوقی را برای متصرفین املاک شناسایی کرده است مشخصات فایل تعداد صفحات12حجم0/67 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdoc توضیحات کامل دانلود مقاله ترجمه شده رشته حقوق عنوان انگلیسی: Acquired rig


 • بررسی تاریخچه و اصول و مبانی معماری معاصر در ایران و جهان
 • خرید فایل* بررسی تاریخچه و اصول و مبانی معماری معاصر در ایران و جهان *
 • تاق کسری (ايوان مدائن): يکی از آثار برجسته و شاخص دوره ی ساسانی تاق کسری است تاق کسری در تيسفون و در خاک عراق واقع شده است . اين بنا مثل کاخ تخت جمشيد و قصر شيرين بر روی صفه ها ساخته شده است. در نمای کاخ تيسفون شکل و اندازه ی تاق نما از هر رديف به رد


 • تحقیق انجمن روانشناسی ایران ,,تحقیق در مورد انجمن روانشناسی ایران ,,دانلود تحقیق انجمن روانشناسی ایران ,,پروژه انجمن روانشناسی ایران ,,مقاله انجمن روانشناسی ایران ,,پایان نامه پیرامون انجمن روانشناسی ایران ,,تحقیق روانشناسی انجمن روانشنا,,,
 • خرید فایل* تحقیق انجمن روان شناسی ایران *
 • بخشی از متن تحقیق: فصل اول ـ كليات و اهداف ماده 1 :‌ به منظور گسترش و پيشبرد و ارتقاء علم روانشناسي و توسعه كمي و كيفي نيروهاي تخصصي و بهبود بخشيدن به امور آموزشي و پژوهشي در زمينه‌هاي مربوط انجمن روانشناسي ايران كه از اين پس در اين اساسنامه انجمن نا • دفاع مقدس,پاورپوینت دفاع مقدس,تحقیق دفاع مقدس,مقاله دفاع مقدس,دانلود پاورپوینت دفاع مقدس,دفاع مقدس چیست,قالب پاورپوینت دفاع مقدس,دانلود پاورپوینت دفاع مقدس,پاورپوینت دفاع مقدس پیام نور,تحقیق دفاع مقدس,مقاله دفاع مقدس
 • خرید فایل* پاورپوینت اقدامات سیاسی و نظامی جمهوری اسلامی ایران از متوقف کردن دشمن تا پایان سال اول دفاع مقدس *
 • دانلود پاورپوینت با موضوع اقدامات سیاسی و نظامی جمهوری اسلامی ایران از متوقف کردن دشمن تا پایان سال اول دفاع مقدس، در قالب ppt و در 24 اسلاید، قابل ویرایش. توضیحات: پس از مطالعه این فصل، شما می‌توانید: از اوضاع سیاسی، امنیتی و نظامی جمهوری اسلامی ایر


 • دانلودکارآموزی پیمانكاری در ایران 59 ص
 • خرید فایل* دانلودکارآموزی - پیمانكاری در ایران 59 ص *
 • نام فایل : کارآموزی - پیمانكاری در ایران 59 ص فرمت : .doc تعداد صفحه/اسلاید : 56 حجم : 60 مگابایت پیشگفتار تاریخچه پیمانكاری در ایران : حرفه پیمانكاری در ایران ، به عنوان پدیده ای مدرن و امروزین با ظهور انقلاب مشروطه آغاز شد نخستین سند برنامه ریزی اق


 • روانشناسی و علوم تربیتی,پاورپوینت (اسلاید)
 • خرید فایل* دانلود پاورپوینت با موضوع نوزدهمین کنفرانس هیدرولیک ایران *
 • در قالب ppt و در 1 اسلاید،قابل ویرایش، شامل: بخشی از متن: سیلاب ناشی از طغیان رودخانه ها به عنوان مرگبارترین بلایای طبیعی به شمار رفته و به لحاظ تناوب زیاد وقوع و گسترش وسیع آن خسارات مالی و جانی بالاتری نسبت به زلزله و سایر پدیده های طبیعی ایجاد می


 • دانلود تحقیق روابط عمومی,تحقیق روابط doc,تحقیق کامل روابط عمومی,تحقیق درباره روابط عمومی,تحقیق روابط با فرمت ورد,تحقیق درمورد روابط چیست,تحقیق دانش آموزی درباره روابط,تحقیق دانشجویی درباره روابط
 • خرید فایل* دانلود تحقیق تاریخچه روابط عمومی در ایران و جهان با فرمت ورد *
 • هدف از این تحقیق بررسی تاریخچه روابط عمومی در ایران و جهان با فرمت docx در قالب 37 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد مشخصات فایل تعداد صفحات37حجم54/449 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdoc توضیحات کامل هدف از این تحقیق بررسی تاریخچه روابط ع


 • پاورپوینت در مورد ریزگرد ها ,پاورپوینت ریزگرد ها در ایران ,پاورپوینت درباره پدیده ریزگرد ها
 • خرید فایل* دانلود پاورپوینت پدیده ریزگرد ها (گرد و غبار) در ایران *
 • مشخصات فایل تعداد صفحات24حجم245/509 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx توضیحات کامل دانلود پاورپوینت پدیده ریزگرد ها (گرد و غبار) در ایران جهت رشته جغرافیا در 24 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش ریز گردها مواد جامد بسیار ریزی هستند


 • پاورپوینت ,پاورپوینت تاریخ 2, پاورپوینت تاریخ 2 درس هشتم اسلام در ایران زمینه های ظهورتمدن ایرانی اسلامی ,پاورپوینت اسلام در ایران, پاورپوین
 • خرید فایل* پاورپوینت تاریخ 2 درس هشتم اسلام در ایران زمینه های ظهورتمدن ایرانی اسلامی *
 • پاورپوینت تاریخ 2 درس هشتم اسلام در ایران زمینه های ظهور تمدن ایرانی اسلامی با 21 اسلاید قابل ویرایش می باشد این پاورپوینت خلاصه درس هشتم تاریخ 2 می باشد فتح ایران نخستین برخوردهای مسلمانان با ایرانیان حملۀ اعراب مسلمان به ایران عصر خلفای نخستین دورۀ


 • بررسی مکانیسم اثرگذاری فاضلاب های شهری,اکوسیستم دریا,فاضلاب شهری فاضلاب خانگی,راههای ورود آلودگی به مناطق ساحلی,فاضلاب خانگی به کجا میریزد,مکانیسم اثرگذاری فاضلاب های شهری,اکوسیستم دریایی,اکوسیستم دریای خزر,اکوسیستم دریاچه
 • خرید فایل* پاورپوینت بررسی مکانیسم اثرگذاری فاضلاب های شهری برروی اکوسیستم دریا (مطالعه موردی دریای خزر) *
 • دانلود پاورپوینت با موضوع بررسی مکانیسم اثرگذاری فاضلاب های شهری برروی اکوسیستم دریا (مطالعه موردی دریای خزر)، در قالب ppt و در 25 اسلاید، قابل ویرایش، شامل: مقدمه تعاریفی از فاضلاب شهری تعریف فاضلاب خانگی راه های ورود آلودگی به مناطق ساحلی اثرات زیس


 • گزارش كار آموزی در كارخانه ریخته گری چدن شركت ایران خودرو,خطوط قالبگیری,ایستگاه ذوب و كوره های تهیه مذاب چدن,ساخت ماسه
 • خرید فایل* گزارش كار آموزی در كارخانه ریخته گری چدن شركت ایران خودرو *
 • فهرست مطالب: معرفی واحدهای مختلف كارخانه ریخته گری چدن ................... 4 فصل اول خطوط قالبگیری ........................................................................... 8 فصل دوم ایستگاه ذوب و كوره های تهیه مذاب چدن ............................


 • بررسی الگوی سنتی ازدواج در ایران
 • خرید فایل* بررسی الگوی سنتی ازدواج در ایران *
 • بررسی الگوی سنی ازدواج در ایران بیان مسئله: سن زن عوامل موثر بر الگوی سنی ازدواج الف - عوامل موثر بر سن ازدواج در زن و مردب - عوامل موثر بر اختلاف سن زن ومرد در هنگام ازدواج ج – عوامل موثر بر افزایش و كاهش میزان ازدواج د – عوامل موثر بر ا


 • برررسی هدف ایران از پیوستن به سازمان همکاریهای شانگهای
 • خرید فایل* برررسی هدف ایران از پیوستن به سازمان همکاریهای شانگهای *
 • فرمت فایل: word تعداد صفحات: 6 جمهوری اسلامی ایران و سازمان همکاری های شانگهای: رویای ایرانی امنیت 1 كشورهاي روسيه، چين، قزاقستان و تاجيكستان در سال2001 سازمان همكاريهاي شانگهاي را براي تقويت محور همكاريهاي خود تاسيس كرده و سپس ازبكستان به عنوان عضو • حذف صفر از پول ملی,حذف صفر از پول ملی ایران,حذف صفر از پول ملی مقاله,مقاله حذف صفر از پول ملی,مقاله در مورد حذف صفر از پول ملی,مقاله درباره حذف صفر از پول ملی,مقاله حذف سه صفر از پول ملی,حذف سه صفر از پول ملی,مزابا و معایب حذف سه صفر از پول م
 • خرید فایل* تحقیق حذف صفر از پول ملی (تحلیل و بررسی حذف 3 یا 4 صفر از واحد ریال ایران) *
 • دانلود تحقيق در مورد حذف صفر از پول ملی (تحلیل و بررسی حذف 3 یا 4 صفر از واحد ریال ایران)، در قالب doc و در 22 صفحه، قابل ويرايش، شامل: چکیدهواژگان کلیدی تاریخچه و پیشینه بحث (در دنیا و ایران) تجربه دیگر کشورهابرزیل رکورد دار حذف صفر هلند، تجربه توسع


 • پاورپوینت قوانین صادرات فرش,پاورپوینت صادرات فرش ماشینی ایران,پاورپوینت وضعیت صادرات فرش دستباف,پاورپوینت وضعیت صادرات فرش دستباف ایران,دانلود پاورپوینت وضعیت صادرات فرش دستباف ایران
 • خرید فایل* پاورپوینت وضعیت صادرات فرش دستباف ایران *
 • دانلود در 15 اسلاید با فرمت pptx مشخصات فایل تعداد صفحات15حجم825/554 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx توضیحات کامل دانلود جهت رشته مدیریت در قالب 15 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش اهم مشکلات موجود در تولید و صادرات فرش دستباف ا • ورزش در ایران باستان,آغاز دوره مسیحیت,قرون وسطی
 • خرید فایل* تربیت بدنی در ایران باستان *
 • در میان كشورهای مشرق زمین بیگمان ایران تنها كشوری بود كه در نظام تعلیم و تربیت خود بیشترین اولویت را به ورزش و تربیت بدنی داده بود، چه در حالی كه چینیان، همانگونه كه پیش از این گفتیم، به امر ورزش وتربیت بدنی توجه چندانی نداشتند و هندوان نیز پرورش تن


 • حقوق تجارت,حقوق ایران,حقوق تجارت و حقوق ایران,پروژه,پژوهش,مقاله,جزوه,تحقیق,دانلود پروژه,دانلود پژوهش,دانلود مقاله,دانلود جزوه,دانلودتحقیق
 • خرید فایل* حقوق تجارت و حقوق ایران *
 • پیشگفتار نظریه اعمال تجارتی كه حاصل تفسیل حقوق دانان فرانسه ازقانون تجارتمصوب سال 1807 و در مسیر گریز از حقوق صنفی تجار به سوی حقوق اعمال تجارتی است ، امروزه برای تعریف و تبیین جایگاه حقوق تجارت آن كشور پیچیده و غیر از ضروری قلمداد می گردد . به ط